Drevené eurookná

Okrem tradičných výnimočných vlastností, ktoré očakáva každý majiteľ od kvalitných okien ako izolácia, svetlo, teplo, vetranie, či jednoduchá údržba, dokáže eurookno pozdvihnúť architektonický vzhľad domu vďaka výlučne prírodnému materiálu, ktorý Vám dodá pocit harmónie s prírodou.

Drevo predstavuje nadčasový materiál a zároveň mnohými rokmi overenú kvalitu. Vo výrobe okien má svoje nenahraditeľné miesto. Jeho dokonalé vlastnosti sú priam stvorené pre každú stavbu domu. Svojou nezameniteľnou vôňou, farbou i štruktúrou dokáže dotvoriť obraz celého obydlia. Treba spomenúť aj jeho bezkonkurenčné tepelnoizolačné vlastnosti. Z ekologického pohľadu sú eurookná plne recyklovateľné.

V našej ponuke sú eurookná s profilom:

- 68 mm

- 78 mm

- 92 mm

- Drevohliníkové

Eurookno 68mmEurookno 78mmEurookno 92mm
Štýl Vášmu domovu zaistia jednoramové drevené eurookná a balkónové dvere v profilu SOFTLINE z trojvrstvového alebo štvorvrstvového lepeného dreva rôznych druhov (borovica, smrek, smrekovec opadavý, mahagón – meranti, dub). Rám získavame z dreva s vodným prierezom, bez vád ako: hrče, živičné miesta, prasknutia, prefarbenia a pod., a lepíme lepidlom, ktoré je odolné a dokáže sa prispôsobiť nepriazni počasia.

KOVANIA

Okenné kovania eurookien sú štandardne vybavené systémom mikrovetrania v otváraných aj sklopných krídlach. Dvíhač krídla a blokáda chybnej polohy kľučky sú samozrejmosťou.
Používame kovania od spoločnosti MACO, ktoré sú regulovateľné v troch polohách.

Eurookno drevohliníkSKLO

Štandardne izolačné jednokomorové, vyplnené argónom s koeficientom preniku tepla Ug=1,0W/m2 a zvukovou izoláciou Rw=32dB.
V úsporných eurooknách 92 mm sú štandardne dvojkomorové 4/18/4/18/4 s koeficientom Ug=0,5W/m2 a zvukovou izoláciou Rw=35bB.
Dodatočne v našej ponuke nájdete bezpečné sklo, protislnečné sklo, sklo so zvukovou izoláciou, ornamentové sklo a iné.
Všetky sklá vyrábame na teplom dištančnom ráme s rôznym farebným prevedením.

ODKVAP

Ponúkame hliníkový, s plášťom, ktorý chráni rám a krídlo okna pred pôsobením dažďu. Tento odkvap je vybavený dodatočným tesnením.

TESNENIE

Dokonalú izoláciu zabezpečí sada skla s tesnením v ráme. Na interiérovej strane sa nachádza lišta pri skle a na exteriérovej strane je silikón. Krídlo je vybavené jednou alebo dvomi tesneniami a tesnením odkvapu.

EUROOKNO A KONEČNÁ ÚPRAVA

Pre konečný vzhľad si môžete vybrať z ekologických akrylových lakov od spoločnosti SIKKENS

  • maskujúce farby z palety RAL
  • lazúry, ktoré zdôrazňujú štruktúru dreva

Ďalšie informácie Vám radi poskytneme v jednej z našich predajní, alebo nás môžte kontaktovať prostredníctvom nášho kontaktného formulára.

Ponúkame Vám tiež veľkú škálu farieb, pričom 5 štandardných farieb ponúkame so zľavou a to Zlatý dub, Orech, Mahagón, Antracid a Bahenný dub. Stačí si len vybrať: