Gealan S8000 IQ

gealan S8000 IQOkná Gealan zo systému S8000 IQ vykazujú vďaka svojej šesť-komorovej konštrukcii veľmi dobré tepelno-izolačné vlastnosti. Integrované výstuhy v rámoch a krídlach zaručujú dobrú stabilitu okna a umožňujú konštrukciu väčších prvkov, ktoré odolávajú aj silným náporom vetra. Pre zvýšenú ochranu a bezpečnosť je na výber sklo a kovanie s odolnosťou proti vlámaniu. Veľmi dôležitá je aj klimatická pohoda v miestnosti. Už pred zabudovaním okna je nutné všetky tieto aspekty zohľadniť. Okná musia byť nie len tesné, ale naviac často musia zaisťovať aj vyrovnanie vlhkosti v interiéry s ohľadom na teplotu v miestnosti. V prípade okien Gealan S8000 IQ je možnosť kvôli splneniu týchto požiadaviek namontovať vetraciu klapku GECCO. Táto klapka umožňuje priebežnú výmenu vzduchu v dostatočnom rozsahu bez nepríjemného prievanu. Vetraním sa podstatne zlepšujú hygienické podmienky v prostredí a znižuje sa tak riziko vzniku plesní. Malá klapka s veľkým účinkom robí z Vašich okien okná s odvetrávaním a to všetko pre Váš osobný pocit klimatickej pohody.

Pritom je kedykoľvek možné jednoduchým spôsobom klapku aretačným kolíkom uzavrieť a vrátiť tak oknu jeho pôvodné vlastnosti. Vetrací systém GECCO spĺňa všetky potrebné technické požiadavky a bol odskúšaný a certifikovaný s dosiahnutím triedy 3 a 4 v hodnotení zvukových izolačných vlastností. Test tiež preukázal, že pri tomto spôsobe výmeny vzduchu nevznikajú žiadne podstatné tepelné straty.

Na obrázku je profil Gealan S8000 IQ  s predsadeným krídlom, ponúkame však aj variantu s krídlom rovným:

gealan S8000 iq rovny

Výhody:

  • Veľmi dobrý koeficient prestupu tepla Uw = 1,2 W/m?K,
  • veľká stavebná hĺbka 74 mm zabezpečuje statickú spoľahlivosť vďaka možnosti vloženia dostatočne veľkej oceľovej výstuže.
  • Možnosť vloženia samostatne fungujúcej klapky GECCO 3 (Gealan clima control),
  • možnosť inštalácie zasklenia dvoj-sklom alebo troj-sklom s možnosťou voľby ornamentu.

Zasklenie:

Zasklenie plastových okien tvorí podstatnú časť výplne, preto jeho výberu venujeme náležitú pozornosť. Moderné zasklenie nie je len obyčajné sklo, ale komplexný výrobok. Distančné rámčeky izolačných dvoj či troj-skiel používame zásadne tzv. “teplé” a to v prevedení TGI. Samozrejmosťou je možnosť dodania skiel bezpečnostných, protihlukových, zrkadlových, prefarbených, protislnečných, multifunkčných atď.

Rozšírený profil GEALAN S8000 IQ PLUS

Rozšírený Gealan S8000 IQ je 6-komorový profil so stavebnou hĺbkou 83 mm. Ponúka ideálnu ochranu pred chladom a hlukom a prispieva k znižovaniu emisií CO2. Konštrukčná hĺbka 83 mm zaisťuje zvýšenú pevnosť rohov a tým vyššiu stabilitu okna. Veľká oceľová výstuž zaisťuje vysokú stabilitu profilu.

gealan s8000 iq plus

Gealan s8000 iq plus rovnyRozsiahla paleta dekorov dreva a farieb poskytuje ďalšie možnosti, ako dodať vášmu domovu požadovanú individualitu. Na 5 druhov štandardných dekorov vám poskytneme zľavu a to Zlatý dub, Orech, Mahagón, Bahenný dub a Antracit. Stačí si len vybrať:

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte a kontaktujte nás, napríklad cez náš kontaktný formulár, alebo nás navštívte v jednej z našich pobočiek. Radi Vám všetko vysvetlíme a poradíme najvhodnejšie riešenie.