Izolačné sklá s rámikom Super Spacer

Izolačné sklá s rámikom Super SpacerV oblasti inovačných technológií Vám ponúkame izolačné sklá s dištančným rámikom Super Spacer. V tomto systéme hliník alebo nerez nahradila páska z pružnej štruktúrovanej silikónovej peny zo striekaného tepelne vytvrdeného polyméru so zapracovaným vysúšadlom, a to výrazne zlepšilo hlavné parametre okien. Pri výskume tohto systému bolo tiež zistené zlepšenie zvukovo-izolačných vlastností dvoj-skla a zníženie hluku v miestnosti až o 2dB.

 

V prvom rade treba zdôrazniť zlepšenie, ktorá je s rámčekom Super Spacer  950-krát lepšia ako pri uplatnení typických kovových dištančných rámčekov, používaných ostatnými výrobcami okien. Použitie tohto systému preto prináša konkrétne ekonomické výhody, spočívajúce v znížení nákladov na energie potrebné pri vyhrievaní miestností.
Izolačné sklá porovnanie

Systém Super Spacer zároveň zvyšuje odolnosť voči akumulovaniu vlhkosti na okrajoch skla. Výskumy dokázali, že pri uplatnení rámčeka Super Spacer riziko vzniku vlhkosti a rozvoja plesní kleslo až o 60%. Okrem toho páska Super Spacer spôsobí 5-násobný nárast životnosti dvoj-skla znížením napätia zváraných krajov, preto že pružný rámček je odolný voči teplotnej a tlakovej deformácii a vždy sa vracia do pôvodného tvaru.

 

Záruku okien najviac ovplyvňuje životnosť izolačných skiel. Pri systéme Super Spacer je až 5-krát dlhšia. Záruka je 15 rokov. Takú záruku Vám neposkytne žiadny výrobca okien, ktorý nepoužíva tento systém.

Prednosti izolačného skla Super Spacer v porovnaní s klasickými hliníkovými rámikmi a doterajšími teplými rámikmi:

  • vyznačujú sa 950 násobne nižšou tepelnou vodivosťou, čím obmedzujú tepelné straty o 94% v porovnaní s rovnakým typom skla s hliníkovým rámikom.
  • ako jediný na trhu znižuje koeficient tepelnej izolácie celého okna Uw o 0,2 W/m?K, čím o 15 % znižuje náklady na energiu
  • znižuje a obmedzuje hluk o 2dB
  • vďaka zvýšeniu teploty skiel o 9°C eliminuje jav zrážania vodnej pary
  • dokonca o 60% znižuje tvorbu plesní a húb, škodlivých pre náš dýchací systém
  • znižuje pravdepodobnosť prasknutia skla z dôvodu pnutia vďaka zvýšenej flexibilite spojenia rámika so sklom
  • predlžuje životnosť skla a jeho vlastnosti do 20 rokov
  • farebný odtieň rámika je výborne prispôsobený sklu, vďaka čomu tento rámik v zasklení zo vzdialenosti nevidieť

Super Spacer je priam revolučným riešením v oblasti okennej technológie v porovnaní s tradičnými kovovými dištančnými rámčekmi a bol s nadšením prijatý po celom svete. Každý rok sa vyrába 300 miliónov metrov pásky Super Spacer.

Graf rozptylov teplôt

Super Spacer