Parapetné dosky

K montáži okien Vám samozrejme ponúkame aj širokú škálu interiérových a exteriérových parapetných dosiek, pretože tento elegantný doplnok okna je neodmysliteľnou súčasťou každej miestnosti a pri doplnení kvetmi, či ozdobnými maličkosťami dokáže krásne dotvoriť celkový priestor.

Interiérové parapety

Interiérové parapety sa najčastejšie vyrábajú z plastu (PVC), alebo zo špeciálnej drevo triesky (MDF) s pridanými organickými zlúčeninami a vyznačujú sa trvanlivosťou, pevnosťou a odolnosťou voči poškriabaniu. Sú ľahko umývateľné, pretože sú odolné voči vlhku.

MDF parapety

MDF parapetné dosky sa vyznačujú vysokým estetickým prevedením, stabilitou, trvanlivosťou a malou náchylnosťou k deformáciám. V našej ponuke je množstvo farebných prevedení, v prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať. Predsa tu uvádzame pár ilustračných fotografií

PVC parapety

Komorový profil vnútorných okenných parapetov vyrobený z tvrdeného PVC a vybavený ochrannou fóliou pre zvýšenú odolnosť proti poškriabaniu, slnečnému a tepelnému žiareniu. Ďalej je opatrený povrchovou vrstvou odolnou proti pôsobeniu vlhkosti. Tieto parapetné dosky sú tvarovo stále, ľahko umývateľné a recyklovateľné, navyše vynikajú ľahkou montážou. Materiálová stálosť a pevnosť je zaručená použitím primárnych surovín a nie rôznych foriem plastových recyklátov.

V prípade PVC parapetných dosiek si môžete vybrať z nasledujúcich štandardných prevedení:

Ponúkame aj ďalšie neštandardné prevedenia, no sú o niečo drahšie a je pri nich potrebná dlhšia čakacia doba. Zároveň je potrebné zobrať minimálne 12 m aby sa objednávka realizovala.

Exteriérové parapety

Kvalitné elegantné exteriérové parapety ponúkame v hliníkovom alebo oceľovom prevedení.

Hliníkové parapety

Parapety

Parapety vyrobené z hliníka metódou vysokotlakej extruzie sa vyznačujú predovšetkým vysokou mechanickou odolnosťou a priestorovou tuhosťou, ktorá uľahčuje montáž a zaručuje perfektný výsledný vzhľad. Hrúbku plechu je štandardne 0,8mm a povrch je chrómovaný, potiahnutý ochrannou fóliou. Vďaka svojim vlastnostiam predstavujú hliníkové parapetné dosky ideálne riešenie pre vonkajšiu úpravu okna.

Predná zaoblená hrana parapetu a ideálne proporcie dotvárajú architektonický detail každej fasády preto sa hliníkové parapety hodia ku všetkým typom okien. Parapetné dosky sa režú presne na mieru zákazníka a používajú sa k nim plastové alebo hliníkové koncovky, ktoré svojim tvarom zabránia zatečeniu vody do fasády a jej znehodnoteniu.

Oceľové parapetné dosky

Oceľové parapety patria medzi najlacnejšie, no nižšia cena im v žiadnom prípade neuberá na kvalite.

Nosný materiál tvorí vysoko kvalitný oceľový pozinkovaný ohýbaný plech s hrúbkou 0,63-0,7mm a povrch je upravený a chránený lakom a polyesterovou vrstvou 25µm. Okapnica je široká 25 mm a teda zabezpečuje bezproblémové stekanie vody. Oceľové parapety sú estetické, trvácne, nehorľavé a odolné voči chemikáliám a poveternostným podmienkam a dodávajú sa spolu s koncovkami.

Štandardne sú hliníkové a oceľové parapety hnedé, biele alebo čokoládové, no s určitým príplatkom je možnosť použiť akúkoľvek farbu z RAL škály.