Vertikálne žalúzie

Vertikálne žalúzieAk hľadáte vhodný dekoratívny prvok, ktorý Vám poskytne množstvo praktických výhod vrátane zachovania súkromia, či regulácie svetla v interiéry hlavne pre zatienenie väčších plôch, určite by ste si mali zadovážiť vertikálne žalúzie. Tvoria vkusnú a modernú dominantu bytových a kancelárskych priestorov a zároveň spoľahlivo nahrádzajú tradičné dekoračné prvky, ako závesy a záclony. Vertikálne žalúzie Vás určite prekvapia radom neočakávaných svetelných a priestorových efektov.

Je možné ich vyrobiť až do šírky 7 metrov, preto sa vertikálne žalúzie často používajú na optické predelenie veľkých miestností ako napríklad galérie, reštaurácie, kancelárie, rôzne prezentačné priestory a pod.

Vertikálne žalúzie sa ovládajú veľmi jednoducho, retiazkou je možné regulovať otáčanie lamiel a šnúrkou ich zhrňovanie.

Podľa šírky priestoru, ktorý je potrebný zatieniť sa môžu vertikálne žalúzie zhrňovať na jednu stranu alebo môžu byť predelené v strede a zhrňovať sa k obidvom stranám.

Tento interiérový doplnok dokáže upraviť nielen vzhľad, ale i optickú veľkosť okna. Napríklad ak predĺžime závesnú tyč s vertikálnymi žalúziami, alebo garnižu o niekoľko centimetrov do strán, úzke okno tým opticky rozšírime.

V súčastnosti sa vertikálne žalúzie vyrábajú z antistatických materiálov, ktoré nechytajú prach a vyznačujú sa farebnou a tvarovou stálosťou, zvyčajne sa dajú vyprať alebo vysať.

Prečo práve vertikálne žalúzie?

  • nature concept a ďalšie moderné, prírodné látky prekvapia príjemným vzhľadom a materiálom,
  • naklápanie lamiel o 180° zaručuje 100% súkromia,
  • lamely sú vyrobené modernými technológiami zvárania a orezávania, ktoré zabraňujú ich strapkaniu a zvyšujú celkový estetický efekt.

Ako správne používať a udržiavať vertikálne žalúzie?

Vertikálne žalúzie sa vyznačujú dlhou životnosťou, nenáročnou údržbou a jednoduchou manipuláciou.

Pre zabezpečenie dlhej životnosti žalúzií odporúčame predovšetkým:

  • inštalovať žalúzie do dokončených interiérov (tj. po opravách, rekonštrukciách atď.),
  • odstrániť prekážky brániace posuvu lamiel,
  • pretočenú lamelu rovnať otočením všetkých lamiel kolmo a následným stiahnutím na stranu,
  • 1 x ročne mechanizmus žalúzie prestriekať silikónovým sprejom,
  • žalúzie neprať v automatickej práčke,
  • lamely čistit ultrazvukom.

Vertikálne žalúzie sú zaujímavé práve pre široké množstvo prevedení, z ktorých si môžte vybrať napríklad v jednej z našich predajní.